Analýza použitelnosti

Můžete mít dostatek návštěvníků, ale když se na stránkách špatně orientují a stránky je nevedou tam, kam chtějí dojít, často ze stránek odejdou. Nic nekoupí, nic si neobjednají a ještě jsou zklamaní. Zjistíme pro vás, kde konkrétně se návštěvníci vašich stránek hůře orientují, zjistíme chyby v použitelnosti a navrhneme jejich řešení.

Důležitost použitelnosti stránek

Dobrá použitelnost je základem úspěchu stránek. Špatná nebo slabá použitelnost = ztráta návštěvníka. Pro webové stránky jsou z hlediska použitelnosti nejdůležitější tyto vlastnosti:

  • Srozumitelnost. Důležitý je kvalitní a dobře členěný text v jednoduchém jazyce, krátké a jasné věty, velikost písma apod.
  • Intuitivní ovládání. Musí být hned jasné, o čem stránky jsou, jak se dostat tam, kam je třeba. To znamená jednoduchá struktura a možnost dostat se všude na 2-3 kliky.
  • Přehlednost. Stránky musí být jednoduché a přehledné, velkou roli hraje grafika, rozvržení, struktura webu aj.
 

Analýza použitelnosti – 2 typy

Obě analýzy prověří web přesně s ohledem na jeho zaměření a cíl. Nabízíme analýzu použitelnosti v těchto dvou formách:

  • Heuristická analýza použitelnosti. Levnější analýza, která stojí na dlouhodobých zkušenostech a teorii. Za použití více než stovky pravidel pro vás vytvoříme dokument, který vám ukáže slabiny v použitelnosti i místa, ve kterých je váš web výborně použitelný.
  • Uživatelské testování použitelnosti (user testing). Nejlepší možná analýza použitelnosti, protože pracuje přímo s uživateli. Budeme pro vás detailně testovat váš web s vybranou skupinou uživatelů. Na základě testování dostanete přehlednou zprávu, která odhalí veškeré nedostatky. A také soubor rad, jak tyto nedostatky odstranit.
 

Poptávkový formulář

Popište nám svůj webový projekt a my vám pošleme nezávaznou cenovou nabídku analýzy použitelnosti vašeho webu. Potřebujete získat více informací? Kontaktujte nás, rádi se osobně sejdeme nebo zakázku probereme přes telefon. Těšíme se na oboustranně přínosnou spolupráci.

kontaktní formulář